Viss kas jāzin par savu māju!

Aizsalis ūdensvads. Ko darīt? Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 20 februāris 2012 00:00

„Dzīvojam Vecmīlgrāvī mazā mājiņā. Briesmīgā sala laikā palikām bez ūdens. Izsaucām meistaru, viņš apskatīja iekšējās komunikācijas, atkausēja aizsalušās caurules, bet ūdens tā arī neparādījās. Meistars paskaidroja, ka sals ticis klāt uzņēmumam Rīgas ūdens piederošajām komunikācijām. Palūdzām, lai uzņēmums atsūta avārijas brigādi. Gaidām jau piecas dienas!” Ar cieņu, Nadežda

„Dzīvoju vecā daudzdzīvokļu mājā iepretī Gaismas pilij. Sala laikā pazuda ūdens. Namu pārvalde nesteidz sūtīt brigādi cauruļu atkausēšanai. Meistars paskaidroja, ka viņiem esot simt tamlīdzīgu izsaukumu un man vajadzēšot gaidīt. Sakiet, cik ātri pārvaldniekam jānodrošina cauruļu atkausēšana un kam līdz tam jāapgādā māja ar ūdeni?” Aivars

Uz lasītāju jautājumiem atbild SIA Rīgas ūdens pārstāve Signe Dreijere.

– Ja ūdensvads ir aizsalis privātmājā, par tā savešanu kārtībā atbild mājas īpašnieks. Rīgas ūdens avārijas brigāde veic darbus tikai uzņēmuma atbildības zonā.

– Kur sākas šī atbildības zona?

– Privātmājām atbildības zonas robeža parasti sakrīt ar zemesgabala vai tuvāko sarkano līniju robežu. Mēs atbildam par caurulēm līdz to atzaram uz privātmāju. Pēc jūsu lūguma sazinājos ar avārijas dienestu un noskaidroju, ka Nadeždas gadījumā ūdens tiešām sasalis mums piederošajā ūdensvada posmā.

– Tad kāpēc meistari kavējas?

– Viņi nekavējoties dosies uz norādīto adresi. Bet cilvēkiem vajadzētu saprast, ka ziema uzņēmumam Rīgas ūdens ir grūts laiks. Avārijas brigādēm vispirmām kārtām jānovērš ūdens noplūdes. Salā tas ir grūts un ilgs darbs, tāpēc nav iespējams pietiekami ātri reaģēt uz citām sūdzībām.

– Kam jāapgādā māja ar ūdeni, ja ūdensvads aizsalis?

– Mūsu uzņēmumam ir tikai divas autocisternas. Tās pieved ūdeni mājokļiem, kuri bez pakalpojuma palikuši mūsu vainas dēļ. Ja ūdensvads, kā Aivara gadījumā, aizsalis daudzdzīvokļu mājas iekšienē, par to atbildīgs ir pārvaldnieks. Tieši viņam jānodrošina cauruļu nekavējoša atkausēšana un ūdens piegāde mājai.

– Kam sūdzēties, ja caurules aizsalušas daudzdzīvokļu mājā?

– Tikai pārvaldniekam, jo viņš ir atbildīgs par komunikāciju siltināšanu un uzturēšanu. Bet ne jau vienmēr iespējams caurules ātri atkausēt. Ja tās ir no plastmasas, iespējams, nāksies gaidīt dabisko atkusni.

– Ja aizsalis ūdensvads, kuru iespējams atkausēt, cik ātri pārvaldniekam jāreaģē uz sūdzību?

– Tā ir avārijas situācija, kas jānovērš maksimāli īsā laikā (ja mājai nav naudas, pārvaldniekam tā vai tā caurules jāatkausē, pēc tam viņš var mājas iedzīvotājiem izrakstīt papildu rēķinu par veikto darbu – red.).

– Pagājušajā gadā redakcija saņēma daudz sūdzību par aizsalušiem ūdensvadiem. Vai šogad ziemojam ar mazākiem zaudējumiem?

– Iepriekšējā ziema deva labu mācību pārvaldniekiem, viņi pacentās nosiltināt problemātiskos ūdensvada posmus, tāpēc šosezon patiešām ir mazāk avāriju.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!