Viss kas jāzin par savu māju!

Kā sadalīt dzīvokli pēc šķiršanās? Drukāt E-pasts
Svētdiena, 18 marts 2018 21:51

„Esmu šķīrusies no vīra, bet nekādi nevaru viņu piespiest izvākties no kopīgā dzīvokļa. Bijušais laulātais regulāri rīko strīdus, esam kļuvuši viens otram sveši cilvēki. Kā atrisināt dzīvokļa jautājumu?”

Šķiršanās nav patīkama no emocionālā viedokļa, bet, ja situāciju vēl sarežģī arī materiālie jautājumi… Ja ar emocijām katram jāiemācās tikt galā pašam, tad materiālo jautājumu sakārtošanai palīdz likums.

Lasīt tālāk...
 
Vai tiešām dzīvokli izīrē blēži? Drukāt E-pasts
Svētdiena, 18 marts 2018 21:14

„Vēlos pastāstīt, kādā situācijā nesen nonāca mana draudzene, mēģinot noīrēt dzīvokli Rīgā. Sludinājumu portālā internetā viņa ieraudzīja, ka tiek izīrēts vienistabas dzīvoklis jaunbūvē Imantā. Sludinājums draudzenei iepatikās, dzīvoklī bija labs remonts un īres maksa zema – 250 eiro mēnesī.

Draudzene sarakstījās ar dzīvokļa īpašnieci un vēlējās dzīvokli apskatīt sestdienā no rīta. Saimniece paskaidroja, ka atrodas ārzemēs un būs Rīgā tikai sestdienas vakarā. Turklāt viņa paziņoja, ka interesentu īrēt šo dzīvokli ir daudz, tādēļ, ja iespējams, potenciālā īrniece varētu saimnieces kontā ieskaitīt 50 eiro kā nākamās īres maksas daļu. Tādā gadījumā mana draudzene būtu ieguvusi „pirmās rokas tiesības” dzīvokļa apskatei un līguma noslēgšanai.

Lasīt tālāk...
 
Apkures nav, bet pārvaldnieks izraksta rēķinus Drukāt E-pasts
Svētdiena, 18 marts 2018 21:07

„Man ir izveidojies strīds ar mājas apsaimniekotāju – uzņēmumu Mūsu saimnieks. Jau 90. gados pārvaldnieks manam dzīvoklim atslēdza siltumpadevi, jo nevarēja to nodrošināt tehnisku iemeslu dēļ. Esmu ierīkojusi dzīvoklī autonomu apkures sistēmu. Visus šos gadus Mūsu saimnieks man izrakstīja samazinātus rēķinus par apkuri, bet kopš 2016./2017. gada apkures sezonas sāka izrakstīt rēķinu par visu dzīvokļa platību. Patlaban man ir izveidojies parāds par apkuri, jo rēķinos šo pozīciju nemaksāju, tā kā uzskatu to par nelikumīgu. Kā rīkoties?” Anita Štelfa

Atbild Rīgas apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Igors Trubko.

Lasīt tālāk...
 
Dzīvokli saņēmu mantojumā, tagad gaidu nepatikšanas! Drukāt E-pasts
Piektdiena, 19 janvāris 2018 20:38

„Esmu nonācis sarežģītā situācijā – saņēmu mantojumā dzīvokli, taču patlaban nevēlos to reģistrēt kā savu īpašumu zemesgrāmatā. Vai man ir tiesības šo dzīvokli izīrēt, ja pēc dokumentiem vēl neskaitos tā īpašnieks?”

Uz lasītāja jautājumu atbild jurists Aleksandrs Kvedars:

– Nē, šai personai nav tiesību izīrēt dzīvokli, jo saskaņā ar Civillikuma 994. pantu par nekustamā īpašuma īpašnieku atzīstams tikai tas, kas par tādu ierakstīts zemesgrāmatā. Cilvēkam, kurš saņem mantojumā nekustamo īpašumu, vispirms jānokārto visas ar iegūstamo īpašumu saistītās formalitātes pie zvērināta notāra un pēc tam tas jāreģistrē zemesgrāmatā. Pirms reģistrēšanas zemesgrāmatā cilvēks nevar brīvi rīkoties ar šo īpašumu, tostarp to pārdot, dāvināt, izīrēt, ieķīlāt bankā utt.

Lasīt tālāk...
 
Viena māja – divu veidu rēķini Drukāt E-pasts
Svētdiena, 18 marts 2018 21:10

„Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, kurā renovācijas darbu laikā (2014. gadā) dzīvokļos tika uzstādīti individuālie siltumpatēriņa skaitītāji un siltumpadeves regulatori katram radiatoram. Sākoties apkures sezonai, atklājās, ka viens dzīvokļa īpašnieks saņem ļoti lielu apkures rēķinu, bet citam tas ir pavisam mazs, jo katrs lietotājs radiatoru regulē pēc savas izjūtas. Pārvaldnieks nolēma, ka tas ir jāizbeidz, tādēļ noliedza mums regulēt siltumpadevi zemāk par atzīmi 2,5.

Daļa dzīvokļu īpašnieku šādai prasībai nepakļāvās, jo uzskatīja, ka viņiem ir tiesības pašiem regulēt siltumpadevi, kaut vai noslēgt to pavisam, sevišķi dzīvokļos, kuros paši nedzīvoja. Sekoja kopsapulces lēmums, kurā noteica, ka tiem dzīvokļiem, kuri nepakļausies ieteiktajam regulēšanas režīmam, siltumpatēriņš tiks aprēķināts nevis pēc skaitītāja rādījuma, bet gan pēc dzīvokļa platības. Rezultātā mūsu mājā ir dzīvokļu īpašnieki, kuri maksā par siltumu līdz trim reizēm vairāk, nekā to ir patērējuši.

Lasīt tālāk...
 
Vai parādi var traucēt apsaimniekošanas uzņēmuma nomaiņai Drukāt E-pasts
Svētdiena, 18 marts 2018 21:06

„Esam savā mājā nodibinājuši biedrību, ar mērķi nākotnē apsaimniekot māju paši. Taču pašreizējais pārvaldnieks uzstāj, ka atteikties no viņa pakalpojumiem varam tikai tad, ja pārņemam visu dzīvokļu īpašnieku komunālos parādus. Vai tā ir taisnība?”

Atbild Rīgas apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Igors Trubko.

Lasīt tālāk...
 
Kā maksāt par atkritumu izvešanu un lifta apkalpošanu? Drukāt E-pasts
Piektdiena, 19 janvāris 2018 20:35

„Mūsu mājas pārvaldnieks nepilda Ministru kabineta noteikumus, kuri noteic, ka maksa par atkritumu izvešanu un liftu apkalpošanu aprēķināma pēc dzīvoklī deklarēto personu skaita. Ar aizrādījumiem pie sava apsaimniekotāja esam vērsušies vairākkārt, taču viņš spītīgi minēto pakalpojumu apmaksu turpina aprēķināt pēc faktiskā dzīvokļu skaita mājā. Esmu vientuļa pensionāre, un man ir svarīgi, lai normatīvie akti tiktu ievēroti. Ko darīt? Elena Kalniņa.”

– Vispirms paskaidrojam, ka Ministru kabineta noteikumi Nr. 1013 Kārtība, kādā dzīvokļa īpašnieks daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā norēķinās par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvokļa īpašuma lietošanu neparedz kārtību, kā dzīvokļu īpašniekiem jānorēķinās par lifta tehniskās uzturēšanas izdevumiem.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 53

© 2012 Darīsim KOPĀ!