Viss kas jāzin par savu māju!

Skaitītāju nomainīju, bet sodu arī saņēmu Drukāt E-pasts
Sestdiena, 19 maijs 2018 11:42

Valdība neredz atšķirību starp ļaunprātīgiem un godīgiem pakalpojuma lietotājiem, žēlojas avīzes lasītāja.

„Man ir jau 80 gadu, dzīvoju viena un ar ikdienas darbiem galā spēju tikt, tikai pateicoties divu sociālo darbinieku palīdzībai. Nesen piedzīvoju nepatīkamu atgadījumu. Aprīlī no apsaimniekotāja Rīgas namu pārvaldnieks saņēmu dzīvokļa rēķinu, kurā nebija norādīti ierastie skaitītāju numuri.

Rēķinā bija rakstīts, ka esmu nokavējusi mēraparāta verifikācijas termiņu. Telefonsarunā apsaimniekotāja pārstāvji apstiprināja, ka verifikācijai bija laiks jau pirms trim mēnešiem un par to biju brīdināta katru mēnesi. Acīmredzot pati nebiju pievērsusi uzmanību ar maziem burtiņiem rakstītajam tekstam…

Lasīt tālāk...
 
Vai sieva var pārdot kopējo dzīvokli? Drukāt E-pasts
Sestdiena, 19 maijs 2018 11:40

„Sveicināti! Manai sievai pieder divi dzīvokļi. Visu mūžu nostrādāju par jūrnieku, bet tagad esmu pensionārs un vienu dzīvokli gribētu pārrakstīt uz sava vārda. Paskaidrojiet, kā tas izdarāms un cik man tas maksās? Abi dzīvokļi ir iegādāti mūsu laulības laikā.

Vēl es vēlos uzzināt, vai sieva bez manas ziņas var vienu no dzīvokļiem norakstīt mūsu dēlam?” Jurijs

Atbild jurists Aleksandrs Kvedars (28661129):

Lasīt tālāk...
 
Katrai darbībai ir sekas Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 18:21

„Vēlos izstāstīt pieredzi par situāciju, kādā esmu iekļuvusi. Esmu dzīvu vecāku bārene, jo no deviņu gadu vecuma mani audzināja vecmāmiņa… Patlaban man ir 33 gadi.

Tas notika 2005. gadā (toreiz man bija 21 gads), kad piezvanīja no uzņēmuma Jūrmalas namsaimnieks un paziņoja, ka dzīvoklis, kurš man pēc likuma kā bārenei pienākas no pašvaldības, ir sagatavots. Mani lūdza atbraukt apskatīties sagatavoto dzīvojamo platību. Toreiz man dzīvē netrūka nekā, tostarp dzīvojamās platības, tādēļ pieņēmu lēmumu no pilsētas piešķirtā dzīvokļa atteikties.

Lasīt tālāk...
 
Jumts: kāpēc nav garantijas remonta? Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 17:08

„Vasarā būvnieki pabeidza jumta nomaiņu mūsu piecstāvu mājai. Attiecīga komisija parakstīja aktu par jumta pieņemšanu ekspluatācijā. Jumta pieņemšanas akts tika parakstīts sausā un karstā laikā, bet jau tad, kad bija pirmais lietus, atklājās, ka vietās, kur šīferis piestiprināts jumta latām, ūdens sūcas cauri. Sijas sūces vietās ir kļuvušas mitras, skaidrs, ka pēc dažiem gadiem koks būs sapuvis un jumta segums iebruks. Arī pats šīferis ir zemas kvalitātes, tajā ir mikroplaisas.

Atbildot uz mājas iedzīvotāju sūdzību, būvfirma apsolīja divu mēnešu laikā defektus likvidēt, taču līdz šim neko nav darījusi. Tagad arī uz sūdzībām būvnieki vairs neatbild. Faktiski defektus nemaz nav iespējams novērst, jo šīferis latām ir piestiprināts pavirši. Jau pēc pirmā atkušņa nācās konstatēt, ka sijas ir mitras absolūti visās šīfera piestiprināšanas vietās.

Lasīt tālāk...
 
Vientuļu sirmgalvju dzīvokļu medības Drukāt E-pasts
Sestdiena, 19 maijs 2018 10:56

2017. gadā policija ierosināja 7 krimināllietas par testamenta viltojuma faktu ar nolūku iegūt dzīvokli. Kāda ir krāpnieku darbības shēma?

Bieži par krāpnieku upuriem kļūst Latvijā visneaizsargātākā iedzīvotāju grupa – vientuļie pensionāri. Ne velti Valsts policija iedzīvotājus brīdina: „Ļaundari, slēpdamies aiz sociālā darbinieka identitātes, no veciem cilvēkiem izmāna naudu un vērtslietas, telefonkrāpniekiem izdevies apkrāpt vecus cilvēkus un tādā veidā iegūt vairākus tūkstošus eiro…” Tātad mērķis – vientuļi pensionāri.

Lasīt tālāk...
 
Ūdens: mums draud atslēgšana Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 17:10

„Nesen visu dzīvokļu iemītnieki mūsu mājā saņēma paziņojumu no Rīgas ūdens, kurā bija teikts, ka mūsu pārvaldnieks jau pusgadu nav maksājis rēķinus par ūdeni un kanalizāciju. Vaicāts, kāpēc netika maksāts, pārvaldnieks atbildēja, ka četriem dzīvokļiem ir 1700 eiro liels parāds, tāpēc arī par ūdeni nav samaksāts. Ko darīt cilvēkiem, kuri par šo pakalpojumu ir norēķinājušies? Kā izvairīties no ūdensapgādes atslēgšanas?”

Uz lasītāju jautājumiem atbild jurists Juris Sokolovskis.

Nepatīkama situācija. Iesaku mājas iemītniekiem sazināties ar citiem pakalpojumu sniedzējiem (piemēram, AS Rīgas siltums) un noskaidrot, vai tie saņem naudu no jūsu pārvaldnieka. Tā kā daļa iedzīvotāju turpina maksāt, naudai ir jānonāk pie pakalpojumu sniedzējiem, lai arī ne pilnā apjomā.

Lasīt tālāk...
 
Kopīpašums: par ko tādi rēķini? Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 aprīlis 2018 17:06

„Labdien! Man pieder dzīvoklis ar ieeju no ielas un nedzīvojamā telpa, kurā uzstādīti atsevišķi siltumenerģijas patēriņa skaitītāji. Vai man jāmaksā par kāpņu telpas apkuri, ja es kāpnes nelietoju?” Tamāra

Uz lasītāju jautājumiem atbild jurists Juris Sokolovskis.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 55
© 2012 Darīsim KOPĀ!