Viss kas jāzin par savu māju!

Kā tad ir ar smēķēšanu uz balkona? Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 20 februāris 2012 00:00

Nepatīkama ziņa smēķētājiem: pavisam drīz Latvijā varētu aizliegt smēķēt uz balkoniem. To netieši paredz Veselības ministrijas ierosinātie grozījumi likumā „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”.

Smēķētāju tiesības Latvijā tiek cirptas no visām pusēm. Vispirms viņiem aizliedza kūpināt māju koplietošanas telpās – gaiteņos un kāpnēs, pēc tam padzina tālāk no ieejas durvīm. Tagad iededzies strīds: vai cilvēks drīkst smēķēt pats uz sava balkona?

Pirmā smēķēšanu uz balkoniem un lodžijām aizliedza Ozolnieku novada pašvaldība, jo cilvēki sūdzējās, ka esot apnikusi dzīvoklī ieplūstošā tabakas dūmu smaka un no augšējiem stāviem uz galvas birstošie pelni.

Taču vides un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs Ozolnieku novada pašvaldības pieņemtos aizliegumus smēķētājiem atcēla. Viņa rīkojumā norādīts, ka pašvaldībām nav tiesiska pamata papildus likumā „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu” paredzētajam noteikt smēķēšanas ierobežojumus savā teritorijā.

Šobrīd Ozolniekos, tāpat kā citviet Latvijā, uz balkoniem drīkst smēķēt. Bet novada domes deputāti ir nolēmuši ministra rīkojumu apstrīdēt Satversmes tiesā. Pagaidām vēl viņi to nav izdarījuši, jo gaida grozījumus tabakas likumā.

Veselības ministrija ir paudusi atbalstu iecerei aizliegt smēķēšanu uz daudzdzīvokļu namu balkoniem. Lai normatīvajos aktos noteiktu šādus smēķēšanas aizliegumus, plānots ierosināt grozījumus likumā „Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu”.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!