Viss kas jāzin par savu māju!

Vai būs namu apsaimniekotāju deficīts? Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 20 augusts 2009 00:00

2010. gada 1. janvārī spēkā stāsies ilgi gaidītais Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likums. Tas nesīs mums diezgan daudz jūtamu pārmaiņu. Cita starpā likums nosaka, ka privātajiem namu pārvaldniekiem būs vajadzīga augstākā profesionālā izglītība.

Namu pārvaldniekus pie mums pagaidām sagatavo tikai Rīgas Tehniskās universitātes Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūtā. Pārvaldīšanas prasmi šeit māca jau vairākus gadus, bet šovasar pirmo reizi tika izsludināta uzņemšana budžeta vietās. Jauniešu interese par programmu bija milzīga: uz 18 vietām bezmaksas grupā tika saņemti 110 pieteikumi. Konkurss noslēdzās jūlija beigās, taču uzņemšana studiju programmās par maksu turpināsies vēl līdz 11. septembrim.

Institūta direktore profesore Ineta Geipele stāsta: „Patlaban daudzos namu apsaimniekošanas uzņēmumos, ieskaitot namu pārvaldes, strādājošajiem nav atbilstošas augstākās profesionālās izglītības. Šādu situāciju jau var nosaukt par normālu praksi. Lai ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma stāšanos spēkā šie cilvēki nezaudētu darbu un spētu pielāgoties jaunajām prasībām, likumā paredzēts, ka attiecīgās zināšanas būs iespējams apliecināt dokumentāri līdz 2011. gada 31. decembrim. Pēc šī datuma bez atbilstoša diploma darboties vairs nedrīkstēs”.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!