Viss kas jāzin par savu māju!

„Gaidām apkures rēķinu samazināšanos!” Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 22 februāris 2018 16:56

Pirmā māja, kura Jelgavā būs renovēta pēc jaunajiem līdzfinansējuma piešķiršanas nosacījumiem, ir piecstāvu daudzdzīvokļu māja Vīgriežu ielā 30. Projekta ietvaros mājai tiks nosiltinātas ārsienas, bēniņu un pagraba pārsegums. Objekts tiks pie atjaunota jumta, nomainītiem logiem un ārdurvīm, jaunām inženierkomunikācijām un izremontētām kāpņu telpām.

Lai minētie darbi būtu iespējami, mājas dzīvokļu īpašnieku kontaktpersonai Vitai Jakovickai nācās kārtīgi pastrādāt.

– Mājas aktīvisti jau sen domāja par iespēju veikt renovāciju, tādēļ man uzticēja organizēt dzīvokļu īpašnieku lēmuma pieņemšanu. Mums bija divas vai pat trīs aptaujas, bet ne reizi neizdevās iegūt nepieciešamo balsu skaitu, – stāsta Vita. – Tas bija ārkārtīgi grūts uzdevums. Daži kaimiņi bija tik naidīgi noskaņoti pret renovāciju, ka vīrs man beidzot sacīja: „Vai nevari izvēlēties sev citu hobiju?”

Taču Vita palika uzticīga savam „hobijam”. Laika gaitā mājas īpašnieku sastāvs nomainījās un renovācijas piekritēju rindas papildinājās.

– Mājā galvenokārt dzīvo nelielas ģimenes, tādēļ visus interesēja jautājums, kā renovācija ietekmēs dzīvokļu rēķinus. Beigu beigās nonācām pie secinājuma, ka no renovācijas tikai iegūsim. Līdz šim mūsu mājas rēķini par patērēto siltumenerģiju bija vieni no lielākajiem Jelgavā, – stāsta dzīvokļu īpašnieku pārstāve. Iedzīvotāju šaubīgā daļa turējās pie apgalvojuma: „Kaut arī pašlaik mūsu rēķini par apkuri ir lieli, mēs vismaz zinām, kāds ir kopējais rēķins par dzīvokli!” Uz to Vita atbildēja ar šādu skaidrojumu: „Tikai šādā veidā mēs nekad nemaksāsim mazāk. Turklāt rēķini var kļūt augstāki katru gadu, jo siltuma tarifi, kā zināms, tikai pieaug.” Šo pārrunu rezultāts bija nepieciešamais dzīvokļu īpašnieku balsojums par labu renovācijai.

– Bez šaubām, darbu apmaksai mums nācās paņemt bankā aizdevumu, – atzīst Vita. – Taču nenovērtējams ieguvums ir 50% no ieguldījuma, ko līdzfinansējuma veidā mums atdos finanšu institūcija Altum. Lūk, unikāla iespēja, ko palaist garām būtu gaužām muļķīgi. Programma taču kādreiz beigsies, tādēļ šis laiks ir jāizmanto!

Patlaban dzīvokļu īpašnieki Vīgriežu ielā 30 ar nepacietību gaida renovācijas darbu noslēgumu. Viņi cer uz apkures rēķinu samazinājumu. Kaut arī sākumā ietaupītā nauda tiks novirzīta bankas kredīta segšanai, tomēr perspektīvā rēķiniem par dzīvokli jākļūst mazākiem.

Vitai Jakovickai ir viedoklis par vēl citiem ieguvumiem no renovācijas:

– Jelgavā ir augsti gruntsūdeņi, un nestabilās grunts dēļ māja „staigā”, tādēļ rodas neblīvumi starp paneļiem. Termogrāfija parādīja, cik daudz siltuma aizplūda caur šādām plaisām. Kāds brīnums, ka iedzīvotāji savos dzīvokļos sala? Tagad mums ir jauna apkures sistēma ar siltuma regulēšanas iespēju. Mājai jau daļēji ir nosiltinātas ārsienas, tādēļ kaimiņi satiekoties priecīgi stāsta, ka esot kļuvis jau karsti. To viegli labot, noregulējot radiatoros sev nepieciešamo siltuma daudzumu. Man tiešām ir patīkami dzirdēt, ka daļa mājas iedzīvotāju jau ir noticējuši, ka arī ziemas mēnešos dzīvokļos var būt silti un mājīgi.

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!