Viss kas jāzin par savu māju!

Vai jūs iepazināties Ar tāmi? Drukāt E-pasts
Trešdiena, 22 novembris 2017 17:11

Ko un par cik lielu naudu uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks grasās remontēt savā saimniecībā esošajās ēkās 2018. gadā?

2017. gada oktobrī daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji savās pastkastēs neatrada līdz šim tik pierastās apsaimniekošanas un remontdarbu izmaksu tāmes nākamajam gadam. Atbilstoši likumam šādu finansiālo piedāvājumu pašvaldības apsaimniekošanas uzņēmumiem ir pienākums sagatavot līdz katra gada 15. oktobrim, lai pēc tam dotu iespēju dzīvokļu īpašniekiem sešas nedēļas apspriest piedāvājumu un paziņot lēmumu – piekrist tam vai noraidīt. Izrādās, ka šoruden dzīvokļu īpašniekiem tāmes jāpieprasa pašiem Rīgas namu pārvaldnieka klientu apkalpošanas centros vai arī elektroniski portālā e-parvaldneiks.lv.

Lasīt tālāk...
 
Aicina uz bezmaksas kursiem! Drukāt E-pasts
Pirmdiena, 20 novembris 2017 14:00

Uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) sadarbībā ar Rīgas domi jau trešo gadu rīko apmācības kursus māju vecākajiem. Tos izejot, māju vecākie saņem pamatzināšanas, lai pilnvērtīgi un maksimāli efektīvi pārstāvētu dzīvokļu īpašnieku intereses jautājumos, kuri skar ēkas apsaimniekošanu.

Pedagogu kolektīvs, kas pārstāv ne tikai pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumu, bet arī AS Rīgas siltums, SIA Rīgas ūdens, SIA Clear R, biedrību Latvijas Zaļā josta, nepārtraukti nodrošina visas pamatzināšanas, kas nepieciešamas, lai veiksmīgi rūpētos par dzīvojamo māju.

Lasīt tālāk...
 
Remontdarbi neapstājas Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 oktobris 2017 14:17

Uzņēmuma Rīgas namu apsaimniekotājs galvenā inženiere: „Šajā gadā iedzīvotāji biežāk izvēlējušies pilnu mājas renovāciju”

Kaut arī laikapstākļi ir pasliktinājušies, daudzdzīvokļu mājās Rīgā aktīvi turpinās remontdarbi. Daudzu māju īpašnieki šogad tikuši pie jauna jumta, ir nomainīti logi un avārijas stāvoklī esošās caurules.

Teju katra desmitā māja ir par siltināšanu

Par to, kādus remontdarbus saviem klientiem organizē apsaimniekošanas uzņēmums Rīgas namu apsaimniekotājs, stāsta galvenā inženiere Viktorija Kurajeva.

Lasīt tālāk...
 
„Katru dienu – līdz 15 salietu dzīvokļu!” Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 14 septembris 2017 20:38

Izbraucot uz izsaukumu vietām, santehniķi kanalizācijā atrod pārsteidzošas lietas – sākot ar gurķiem un pamperiem, beidzot ar brillēm un televizoru pultīm. Grandiozākais atradums kanalizācijas caurulē – Jaungada eglīte!

Viens no biežākajiem cēloņiem, kādēļ cilvēks vēršas pēc palīdzības apsaimniekošanas uzņēmumā, ir dzīvokļa noliešana. Cik ātri avārijas brigādei jāierodas nelaimes vietā? Kādēļ atsevišķos gadījumos ir jāmaksā par saliešanas fakta fiksācijas akta noformēšanu? Kurš galu galā vainīgs, ka daudzdzīvokļu mājās caurules ir tādā stāvoklī, kādā tās ir? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz uzņēmumā Rīgas namu pārvaldnieks.

Lasīt tālāk...
 
Laiks uzzināt, kāda būs apsaimniekošanas maksa Drukāt E-pasts
Sestdiena, 14 oktobris 2017 15:04

Pēc 15. oktobra daudzi dzīvokļu īpašnieki varēs pārvaldniekam pieprasīt plānoto dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un remontdarbu izmaksu tāmi 2018. gadam.

Likums noteic, ka tiem pārvaldniekiem, kuru pārvaldīšanā ir dzīvokļu īpašnieku valdījumā nepārņemtas mājas, uz katra gada 15. oktobri jābūt sagatavotām plānoto apsaimniekošanas un remontu izmaksu tāmēm nākamajam gadam. No šī dokumenta dzīvokļu īpašnieki var uzzināt, kādi remontdarbi plānoti viņu mājā un cik liela būs par dzīvokli maksājamā summa mēnesī. Šogad pirmo reizi tāmes tiek izveidotas, pamatojoties uz Ministru kabineta noteikumiem Nr. 408. Galvenais jaunums – iedzīvotājiem vairs nebūs iespējas atteikties no remontdarbiem un obligātajiem maksājumiem uzkrājumu fondā nākotnē veicamajiem remontdarbiem.

Šī gada vasarā par jaunajiem noteikumiem rakstīja gandrīz visās valstī izdotajās avīzēs. Tika ziņots, ka dzīvokļu īpašnieki būs pilnībā pakļauti pārvaldnieka noteikumiem. Ja pārvaldnieks nolems, ka mājai nepieciešams jauns jumts, jārenovē visi balkoni vai jāmaina caurules, dzīvokļu īpašniekiem nebūs citas izejas kā maksāt. Tiem, kuri atsacīsies, krāsies parāds, kas var beigties ar dzīvokļa zaudēšanu tiesvedības ceļā.

Lasīt tālāk...
 
„Mājai uzspiež neizpildāmas prasības!” Drukāt E-pasts
Sestdiena, 16 septembris 2017 21:39

Daudzdzīvokļu māja Jūrmalā nevar nomainīt apsaimniekotāju, kaut arī ir izpildījusi visas Dzīvokļu īpašuma likuma prasības...

Latvijā jau sen visa atbildības nasta par daudzdzīvokļu māju stāvokli ir uzlikta dzīvokļu īpašnieku pleciem – tikai viņi krāj naudu savas mājas remontiem un labiekārtošanai, dod rīkojumus pārvaldniekiem par īpašuma sakārtošanu. Ja īpašuma apsaimniekotājs ar dotajiem uzdevumiem netiek galā, dzīvokļu īpašniekiem nekas cits neatliek, kā izvēlēties citu apsaimniekošanas organizāciju. Vismaz tādas tiesības viņiem ir noteiktas normatīvajos aktos. Diemžēl mājā Engures ielā 5, Jūrmalā, šis princips nedarbojas – šķēršļu licēja, pretēji jebkuriem loģikas apsvērumiem, ir vietējā vara – pašvaldība.

Lasīt tālāk...
 
Laiks remontēt balkonus. Un ne tikai balkonus... Drukāt E-pasts
Sestdiena, 22 jūlijs 2017 16:10

Vai taisnība, ka iedzīvotājiem par remontdarbiem tiks izrakstīti rēķini piespiedu kārtā? Tiksim skaidrībā, kāds cēlonis ir šai kņadai!

Latvijas iedzīvotāji ir satraukušies: izplatījušās ziņas, ka no 2018. gada apsaimniekotājs varēšot rēķinā par apsaimniekošanu un komunālajiem pakalpojumiem iekļaut neierobežotu maksājumu uzkrājumam remontiem. Iedzīvotāji it kā nedrīkstēšot atteikties no pārvaldnieka izveidotā plāna pat tad, ja pārvaldnieks viena gada laikā gribēs no dzīvokļu īpašniekiem saņemt naudu gan jaunam jumtam, gan siltināšanai, gan balkonu remontam. Kas notiks īstenībā?

Jaunie noteikumi jau pieņemti

Jūlija vidū Ministru kabinetā tika pieņemti noteikumi Kārtība, kādā aprēķināma maksa par dzīvojamās mājas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Šis dokuments aizstās jau novecojušos, ar analoģisku nosaukumu zināmos Ministru kabineta noteikumus Nr. 1014.

Lasīt tālāk...
 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 40

© 2012 Darīsim KOPĀ!