Viss kas jāzin par savu māju!

Uzraudzība – 24 stundas diennaktī Drukāt E-pasts
Svētdiena, 10 maijs 2009 00:00

Ik pēc piecām minūtēm Latvijā notiek kāda zādzība, turklāt aptuveni trešā daļa dzīvokļu zādzību ir saistīta ar vardarbību. Briesmīga statistika. Lai gan Valsts policija ziņo, ka aug atklāto noziegumu skaits, apzagtajiem rīdziniekiem no tā vieglāk nekļūst. Ko darīt? Vispirms jau jāpadomā, kā apstādināt tos, kas tīko pēc jūsu mantas.

Vēlos aizsargāt savu īpašumu!

Mēs veicām nelielu apsardzes pakalpojumu tirgus pētījumu. Lielākā daļa Rīgas kompāniju piedāvā dzīvokļos uzstādīt signalizāciju. Modernā signalizācija sastāv no durvju atvēršanas un aizvēršanas sensoriem un elementiem, kas fiksē kustību telpā.

Ja dzīvoklis atvērts, neievadot signalizācijas atslēgšanas kodu, uz apsardzes firmas pults iedegas sarkana spuldzīte. Informācija par ielaušanos tiek nodota tuvākajai mobilajai apkalpei. Pēc 5–10 minūtēm mašīna jau būs pie cietušā mājas. Ja apsargiem laimēsies, viņi notvers zagļus un nodos tos policijai.

Taču neaizmirsīsim, ka lielākā daļa profesionālu zagļu rīkojas ārkārtīgi ātri, visu vērtīgo dzīvoklī savācot un aiznesot divās trijās minūtēs. Ilgāk telpās viņi cenšas neuzturēties, jo gluži labi zina, cik operatīvi strādā apsardzes firmas.

Signalizācija dod zagļiem handikapu?

Protams, signalizācija ir labs veids, kā aizsargāt dzīvokli. Tā uz noziedznieku iedarbojas arī psiholoģiski: atklājis, ka dzīvoklis tiek apsargāts, zaglis varbūt nemaz tur nebāzīs savu degunu. Taču signalizācijai piemīt arī trūkumi. Piemēram, tā dod zagļiem dažu minūšu handikapu. Parēķiniet paši: kamēr ierīce reaģēs uz durvju atvēršanu, kamēr „sapratīs”, ka nelūgtais viesis negrasās ievadīt piekļuves kodu, kamēr izsauks apsargus... Profesionālam zaglim ar to ir vairāk nekā pietiekami, lai izvāktu no dzīvokļa visu vērtīgo.

Bet nesen Latvijā parādījās principiāli jauns know-how apsardzes jomā. Tā ir video monitoringa sistēma Extra Eye (Ekstra acs), ko piedāvā kompānija Global Intellectual Security. Jūsu mājas novērošanai kompānija piedāvā izmantot videokameras. Sistēmas darbības princips ir vienkāršs. Signāls no kamerām tiek nodots uz operatora pulti. Tiklīdz elektroniskā „acs” pamana kustību pie apsargājamā objekta, sistēma pati pievērš tam dežuranta uzmanību. Dežurants novērtē situāciju un nodod signālu tuvākajai mobilajai apkalpei (kompānija Global Intellectual Security ir noslēgusi līgumus ar visām lielākajām Rīgas apsardzes firmām, tāpēc pie klienta patiešām ieradīsies tuvākā apkalpe).

Jūs pieskatīs Extra Eye!

Nav šaubu, ka video novērošana palīdz novērst noziegumus, jo kamera ļaundari pamana, kad tas vēl urķējas pa dzīvokļa vai ārdurvju slēdzeni, zogas klāt mājai, lien pār žogu vai cenšas no jumta nolaisties uz balkona. Pilnīgi iespējams, ka apsargi paspēs notvert zagli, pirms tas būs izsitis logu vai uzlauzis durvis.

Kameras labāk izmantot nevis atsevišķa dzīvokļa, bet gan visa daudzstāvu nama vai privātmājas novērošanai. Operatori augu diennakti uzraudzīs ieejas durvis, apkārtējo teritoriju, ārējās terases un balkonus. Ja pakalpojumu pasūtīs lielas mājas dzīvokļu īpašnieku biedrība, iedzīvotājiem tas maksās daudz lētāk nekā standarta signalizācija. Bet privātmāju saimniekiem tā reizē ir lieliska iespēja kontrolēt to, kas notiek pagalmā, jo zagļi tagad pievāc visu, kas gadās pa rokai, sākot no dārza grila un beidzot ar bērnu šūpolēm.

Nevajag arī aizmirst par ugunsgrēkiem, nelaimes gadījumiem vai visparastākajiem huligāniem, kam tīk apzīmēt namu sienas ar bezjēdzīgiem grafiti vai padauzīties kāpņu telpā. Apsargi ar Extra Eye palīdzību augu diennakti uzraudzīs māju un vajadzības gadījumā nekavējoties ieradīsies notikuma vietā, izsauks ugunsdzēsējus vai glābējus, izdzenās sajēgu zaudējušos pusaudžus.

Laipni aicināti uz semināru

Rīdzinieki pēdējā laikā aktīvi interesējas par personiskās drošības jautājumiem. Un kā gan citādi, ja valstī skan runas par cietumu slēgšanu? Saņemt atbildes uz saviem jautājumiem jūs varēsit seminārā „Kā pasargāt māju augošas noziedzības laikos”, kas 19. maijā notiks Rīgā, Skolas ielā 6.

Semināra īpašie viesi būs biedrības „Kaimiņu drošība” dibinātājs Guntars Lobe, Valsts policijas un apsardzes firmu pārstāvji. Tikšanās dalībniekiem sīki pastāstīs par video novērošanas sistēmu. Ja nevarat uz semināru ierasties personiski, uzdodiet jautājumus Global Intellectual Security speciālistiem pa tālruņiem 67303019, 28619880, 29640698 vai elektronisko pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta pret mēstuļošanu (spam), Jūsu pārlūkam ir jābūt aktivizētam Javascript, lai to aplūkotu .

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!