Viss kas jāzin par savu māju!

Tīrības stundas Drukāt E-pasts
Otrdiena, 20 oktobris 2009 00:00

No tā, cik tīras dzīvoklī vai mājā ir grīdas, lielā mērā ir atkarīga visa mājokļa tīrība. Bet tīrība, kā zināms, ir veselības ķīla.

Dzīvoklī lielākoties ir vairāku veidu grīdas. Lai jums problēmas neradītu šo dažādo materiālu kopšana, piedāvājam dažus derīgus padomus.

Lai krāsota grīda atkal spīdētu, pievienojiet grīdas mazgājamam ūdenim nedaudz ožamā spirta – vienu divas ēdamkarotes uz spaini. Sen krāsotām grīdām spožumu palīdzēs atgūt etiķis – viena divas ēdamkarotes uz spaini ūdens.

Nekrāsotas koka grīdas mazgā pa nelielam gabalam ar karstu ziepjūdeni un suku. Pēc beršanas grīdu uzņemiet ar tīru ūdeni un noslaukiet sausu.

Ļoti netīru linoleju mazgājiet ar siltu ūdeni, kurā izšķīdinātas saimniecības ziepes.

Tauku traipus no linoleja viegli var notīrīt ar trauku mazgājamā līdzeklī samērcētu sūkli.

Linoleju nav ieteicams mazgāt ar pārāk karstu ūdeni, jo tā var nomazgāt rakstu.

Lai no linoleja notīrītu tintes traipus, paberzējiet netīro vietu ar smilšpapīru vai pumeku, pēc tam berzuma vietu apstrādājiet ar augu eļļu vai pernicu un nopulējiet ar vilnas drānu.

Apavu zoļu radītās švīkas parasti tīra ar benzīnu.

Rūsas traipu noņemšanai lieto petroleju.

Trauku mazgājamais līdzeklis noderēs keramikas plākšņu grīdas mazgāšanai, tās labi var nomazgāt arī ar parastu ziepjūdeni. Lai gan keramikas plāksnes ir dilumizturīgas, tām, tāpat kā citām grīdām, kaitīgi ir abrazīvi – putekļi, smiltis, pulveri.

Ja uz parketa parādījies tauku traips, pamēģiniet uz nakti tam uzlikt mazgājamā pulvera un silta ūdens putriņu. No rīta to nomazgājiet ar siltu ūdeni.

Parketa grīdu nav pieņemts bieži mazgāt. Šo procedūru ieteicams veikt ne biežāk kā divas reizes gadā.

Tagi:
 
© 2012 Darīsim KOPĀ!