Viss kas jāzin par savu māju!

Ar devīzi „Viens par visiem, visi par vienu!” Drukāt E-pasts
Ceturtdiena, 21 jūnijs 2012 12:25

Latvijas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību apvienības valde

Satraucoši ir statiskas dati, kas liecina, ka ugunsgrēku skaits, upuri un zaudējumi mājokļos gadu gaitā nemazinās, tai skaitā arī daudzdzīvokļu dzīvojamo māju dzīvokļos un koplietošanas telpās.

Visbiežāk ugunsgrēka cēlonis ir ugunsdrošības normu neievērošana, pārkāpumi, kurus savlaicīgi novēršot var nepieļaut aizdegšanos. Vislabāk ikdienā situāciju savā mājā var redzēt un novērtēt paši mājas dzīvokļu īpašnieki, nomnieki un īrnieki.

Īpašu uzmanību vajag pievērst pagrabu, bēniņu un koplietošanas telpu ugunsdrošībai. Lietojot elektroierīces un gāzes iekārtas, stingri jāraugās, lai nebūtu pārslodze elektroinstalācijas vados un lai nerastos gāzes noplūde. Vasaras periodā ir svarīgi sakārtot apkures sistēmas un dūmvadus nākamajai apkures sezonai.

Aicinām visus brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību biedrus, aktīvistus un atbalstītājus savas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ugunsaizsardzībai veidot BUB aktīvistu ugunsdrošības posteņus, kas mājā, dzīvoklī, koplietošanas telpās kopīgi ar visiem mājas iedzīvotājiem nodrošinātu ugunsdrošības prasību ievērošanu, veicinātu ugunsdrošības signalizācijas ierīkošanu un citus pasākumus.

Biedrību apvienības teritoriālās (pilsētu, rajonu, novadu) padomes posteņu dalībniekiem organizēs instruktāžas, apmācības un nodrošinās ar metodiskiem ieteikumiem.

Ceram uz izpratni un sadarbību, atceroties Latvijas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību devīzi „Viens par visiem, visi par vienu!” 

 
© 2012 Darīsim KOPĀ!