Viss kas jāzin par savu māju!

Kas izvedīs atkritumus Rīgā? Drukāt E-pasts
Piektdiena, 13 septembris 2019 14:32

Kādēļ rīdzinieku noslēgtie līgumi par atkritumu apsaimniekošanu ar uzņēmumu Tīrīga tiks anulēti, un vai galvaspilsētā tik tiešām aizliegs izmantot atkritumu vadus?

Konkurences padome ir pieņēmusi pagaidu regulējumu, ar kuru rīdziniekiem tiek liegts slēgt pakalpojuma līgumus par atkritumu apsaimniekošanu ar kompāniju Tīrīga, tādēļ tikāmies ar Rīgas mēru Oļegu Burovu, lai viņš komentētu izveidojušos situāciju.

Lasīt tālāk...
 
Kurp doties pēc ūdens patēriņa rādījumu kvītīm? Drukāt E-pasts
Piektdiena, 13 septembris 2019 14:29

„Esam dzirdējuši, ka, sākot ar 2019. gada 1. septembri, uzņēmums Rīgas namu pārvaldnieks vairāk iedzīvotājiem nesūtīs kvītis papīra formātā individuālā ūdens patēriņa skaitītāju nodošanai. Vai tiesa, ka šīs kvītis trim mēnešiem varēs saņemt tikai uzņēmuma filiālēs? Ja tas tā ir, lūdzu, nopublicējiet uzņēmuma Rīgas namu pārvaldnieks filiāļu sarakstu.”

Vēstulē teiktais pilnībā atbilst patiesībai – tie klienti, kuri vēlas pēc vecās kārtības nodot skaitītāju rādījumus uz papīra kvītīm, būs spiesti doties uz uzņēmuma klientu apkalpošanas centriem un saņemt šīs blankas nākamajiem trim mēnešiem. Vēršam jūsu uzmanību uz to, ka blankas tiks izsniegtas tikai pašiem īpašniekiem vai arī pilnvarotajām personām, uzrādot notariāli apstiprinātu pilnvaru.

Lasīt tālāk...
 
Kad dzīvoklī deklarējies svešinieks Drukāt E-pasts
Piektdiena, 13 septembris 2019 14:11

Rīdzinieces dzīvokli par savu deklarēto dzīvesvietu norādīja nezināms svešinieks, un viņa tādēļ gandrīz zaudēja visus valsts un sociālā dienesta pabalstus. Kā rīkoties, ja arī jums atgadījusies līdzīga nelaime?

Mūsu lasītāji teju vai regulāri sūdzas, ka viņu dzīvokļos savu dzīvesvietu nelikumīgi deklarējuši svešinieki. Vairumam varētu šķist, ka problēma nav nekā vērta, jo no svešinieka klātbūtnes dzīvoklī dokumentu formātā palielinās tikai rēķins par atkritumu izvešanu, turklāt sadārdzinājums nav tik būtisks, lai sarīkotu lielu troksni. Savukārt personām, kurām ir mazturīgā vai trūcīgā statuss, ir nopietnākas sekas. Nepazīstamā dzīvokļa biedra dēļ viņām var liegt daudzas priekšrocības, ko līdz tam viņas saņēmušas no valsts un sociālajiem dienestiem. Kā rīkoties?

Lasīt tālāk...
 
Visbiežāk ugunsnelaimēs cieš mājokļi, kuros nav uzstādīts dūmu detektors Drukāt E-pasts
Piektdiena, 06 septembris 2019 22:13

Šogad ugunsnelaimēs bojā gājuši 54 cilvēki, tostarp divi bērni, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā. Lielāko daļu no šīm traģēdijām varēja novērst, ja vien mājoklī būtu uzstādīts dūmu detektors. Tāpēc no nākamā gada tie visos mājokļos būs obligāti. Tomēr svarīgi ir zināt, kāds detektors būs labāks un kurā vietā to piestiprināt. 

Lasīt tālāk...

 
Dūmu detektors – katrā dzīvoklī Drukāt E-pasts
Piektdiena, 13 septembris 2019 14:13

Par ugunsdrošības prasību pārkāpšanu iedzīvotājiem uzliek sodu no 30 līdz 280 eiro

No 2020. gada 1. janvāra katrā dzīvoklī jābūt uzstādītam autonomajam ugunsgrēka detektoram jeb dūmu detektoram. Autonomu ugunsgrēka detektoru var aizstāt ar automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu. Taču, ja dzīvoklim ir vairāki stāvi, dūmu detektors nepieciešams katrā stāvā. Uzziniet visu par detektoru uzstādīšanu un pārbaudēm!

Lasīt tālāk...
 
Ja dzīvoklī neievēro higiēnas prasības Drukāt E-pasts
Piektdiena, 13 septembris 2019 11:05

Cik liels var būt sods par dzīvokļa higiēnas prasību neievērošanu? Mēs kā kaimiņi grasāmies savākt parakstus (kāpņutelpā ir dzīvoklis, no kura nāk smaka, tāpat arī tajā savairojušies prusaki)?

Lasīt tālāk...

 
Ap 400 mājām Rīgā dod papildu laiku izbūvēt ūdens uzskaites mēraparātu mezglus Drukāt E-pasts
Piektdiena, 06 septembris 2019 22:12

Ap 400 dzīvojamām mājām Rīgā dod papildu laiku izbūvēt ūdens uzskaites mēraparātu mezglus, bet 20 mājās, kur šāda izbūve netiek plānota dzīvokļu īpašnieku pretestības vai citu apstākļu dēļ, būs cita norēķinu kārtība, aģentūru LETA informēja SIA Rīgas ūdens pārstāvis Arturs Mucenieks.

Lasīt tālāk...

 
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nākamā > Beigas >>

1 lapa no 295
© 2012 Darīsim KOPĀ!